رویه های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های فروشگاه اینترنتی آی بی کال بوده است و در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد.بنابراین از آنجایی که کلیه محصولات عرضه شده در این وبسایت دارای گارانتی از شرکت های وارد کننده و یا خود شرکت سازنده محصول می باشند و به صورت پلمپ شده عرضه می شوند لذا رویه مرجوعی صرفا می تواند به دلیل خرابی یا اسیب محصول باشد که این موضوع نیز فقط از طریق شرکت وارد کننده و گارانتی کننده محصول و در موارد دارای گارانتی بین المللی تابع شرایط شرکت سازنده بود و آی بی کال به عنوان یک وبسایت واسط مسئولیتی در این زمینه ندارد اما همکاران ما در این موارد با مشتریان نهایت همکاری و پی گیری را جهت حصول نتیجه و راهنمایی کاربران عزیز خواهند نمود.

 

 انصراف مشتری از خرید

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی شامل کالایی می شود که باز نشده باشد، هر گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته بندی اولیه، پلمپ، برچسب ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان بازگرداندن کالا را از بین خواهد برد، حتی اگر از آن استفاده نشده باشد.
قابل ذکر است که حق بازگرداندن کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف کننده است. سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی شود. همچنین مشتریانی که محرز شود همکار و فروشنده هستند، نمی توانند از قانون انصراف از خرید استفاده نمایند.

 • اگر مشتری پس از دریافت کالا از خرید خود منصرف شود، بایستی حداکثر تا 7 روز، انصراف خود را به آی بی کال اطلاع دهد.
 • مشتریان محترم در صورت انصراف از خرید ملزم به بازگرداندن کالا بدون باز کردن جعبه کالای خریداری شده و اقلام همراه کالا به صورت کامل و بدون دخل و تصرف می باشند.
 • در صورت وجود هدیه همراه کالای خریداری شده مشتریان ملزم به بازگرداندن کامل هدایا می باشند.
 • در صورتی که کالای خریداری شده هنوز ارسال نشده باشد، بایستی مراتب انصراف خود را هر چه سریعتر به واحد پشتیبانی آی بی کال اطلاع دهید.
 • در صورت انصراف از خرید، تمامی هزینه حمل و نقل کالا بر عهده مشتری می باشد.
 • برگرداندن کالا پس از تایید کارشناسان آی بی کال امکان پذیر خواهد بود.
  قابل توجه است که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی کالا امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

 

قوانین حمل و ارسال کالا

 • حمل کالای فروشگاه آی بی کال توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یا در موارد انتخابی مشتری از طریق شرکت تیپاکس و در سطح شهر تهران بوسیله پیک شرکت انجام می شود. از مشتریان گرامی خواهشمند است حتما در زمان تحویل کالا در حضور نمایندگان شرکت های نامبرده، بسته ارسالی باز شده و پس از کنترل تعداد و مدل و انطباق با فاکتور خرید، رسید تحویل امضاء شود. بدیهی است موارد اعتراضی در زمان حضور نماینده حمل و با تنظیم صورتجلسه و تماس همزمان با واحد پشتیبانی شرکت قابل پیگیری است و پس از تحویل کالا و دریافت رسید، مسئولیت به عهده مشتری گرامی است و فروشگاه آی بی کال مسئول نمی باشد و حق اعتراض های آتی از مشتری سلب می گردد.
 • فروشگاه اینترنتی آی بی کال هر گونه اعلام آسیب دیدگی بعد از طی 24 ساعت کاری از زمان تحویل و همچنین اعلام آسیب دیدگی بدون صورتجلسه شرکت حمل و نقل کننده را نخواهد پذیرفت.

 

خسارت در حین حمل و نقل

 • فروشگاه اینترنتی آی بی کال تمامی تلاش خود را به منظور ارائه هر چه بهتر تمامی سرویس ها به مشتریان خود می نماید، بدین منظور تمامی مرسولات این شرکت به وسیله شرکت های معتبر در سطح ایران برای مشتریان ارسال می گردد، لذا در صورت بروز هرگونه خسارت در حین حمل و نقل، خسارت وارد شده از سوی شرکت حمل و نقل کننده می باشد و آی بی کال در صورت تایید این شرکت ها، خسارت وارد شده را بر عهده خواهد گرفت.
 • آسیب های ناشی از حمل و نقل بایستی حداکثر طی 24 ساعت، به مسئولین آی بی کال اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده و همه متعلقات آن، باید به همراه صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده و فاکتور حمل و فروش بازگردانده شود.
 • فروشگاه اینترنتی آی بی کال هر گونه اعلام آسیب دیدگی بعد از طی 24 ساعت کاری از زمان تحویل و همچنین اعلام آسیب دیدگی بدون صورتجلسه شرکت حمل و نقل کننده را نخواهد پذیرفت.
 • لازم به ذکر است که جعبه و کارتن اصلی کالا بایستی تا اتمام دوره 24 ساعت به صورت سالم نگهداری شود و استفاده از این سرویس تنها با ارائه کالا در جعبه اصلی خود امکان پذیر می باشد. همچنین نوشتن هرگونه آدرس، توضیحات و … بر روی جعبه کالا ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.
 • در صورت مشاهده آسیب در لحظه تحویل کالا، مشتریان قادر به عدم تحویل و بازگشت کالا به آی بی کال می باشند.

 

 

ثبت نام و خرید از وبسایت آی بی کال به منزله پذیرش تمامی قوانین و مقررات مندرج در وبسایت شرکت می باشد.